Yhdistyksen toiminnanjohtaja jää opintovapaalle

26.2.2021

Yhdistyksen toiminnanjohtaja Isa Mäkelä aloittaa 1.3. puolen vuoden opintovapaan. Hänen poissaollessaan toiminnan kehittämisestä ja toteuttamisesta vastaa yhdistyksen hallitus. Hallitukseen saa yhteyden osoitteesta isa.makela@mll-kouvola.fi tai p. 040 5937931.

Korona tuo edelleen haasteita yhdistyksen toimintaan. Tarkoituksena oli jo tammikuussa käynnistää isä -lapsi-kerhotoiminta ja perhekahvila Nupalla. Nämä venyvät nyt loppukeväälle. Myös erilaisten luonto- ja ympäristötapahtumien suunnittelu on vasta käynnistymässä, mutta toivottavasti pääsemme jo loppukeväästä niitä toteuttamaan. 

Toivotamme kaikille turvallista lopputalvea ja kevään odotusta:) Yritetään nauttia elämän pienistä asioista ja mennään päivä kerrallaan luottavaisin mielin kohti parempia aikoja<3